بهره برداری از واحد تولید کاغذ از سنگ، stone paper

بهره برداری از واحد تولید کاغذ از سنگ

بهره برداری از واحد تولید کاغذ از سنگ
در حال حاضر واحد تولید کاغذ از سنگ در استان های محدودی از کشور ایران راه اندازی شده است و به عبارتی این واحد های تولیدی در شهرستان های یزد، شبستر و تهران واقع شده و به بهره برداری رسیده است که میزان بهره برداری این سه واحد با هم متفاوت می باشد.
اولین واحد تولیدی کاغذ از سنگ در استان یزد بوده که با هزینه بسیار زیادی راه اندازی شده و کاغذ سنگ را در مقادیر بالا تولید می نماید.
بعد از آن واحد تولید کاغذ از سنگ در شهر شبستر راه اندازی شد که با استفاده از روش متفاوت کاغذ سنگ را تولید می کند.
در شهرهای مختلف تولید کنندگان دیگری در حال انجام کارهای مربوطه برای راه اندازی این واحد تولیدی می باشند و در آینده ای نزدیک تعداد واحد های تولیدی در سراسر کشور رو به افزایش خواهد بود.

کارخانه تولید کاغذ از سنگ

تاسیس کارخانه تولید کاغذ از سنگ برای اولین بار در سطح خاورمیانه در کشور ایران انجام شد.
برای تولید کاغذ، از سنگ آهک موجود در ایران استفاده شده و این معادن سنگ آهک مرغوب و با کیفیتی داشته و به همین دلیل کاغذ تولید شده نسبت به سایر کاغذ ها برتری دارد.

کارخانه تولید کاغذ از سنگ، stone paper

این نوع کاغذ نسل جدیدی از کاغذ ها بوده که توانسته با داشتن خصوصیات منحصر به فرد در صنایع مربوط به کاغذ و مقوا مورد استفاده قرار گیرد.

فواید تولید کاغذ از سنگ

تولید کاغذ از سنگ فواید بی شماری داشته و از این نوع کاغذ علاوه برحفاظت از محیط زیست می توان برای تمام مصارف مختلف در کسب و کار استفاده نمود.

  • کاغذ تولید شده از سنگ نه تنها باعث قطع درختان و نابودی جنگل ها نشده بلکه برای ساخت کاغذ از معادن زیادی از سنگ آهک موجود در ایران استفاده شده است.
  • کاغذ سنگی برای تولید به قطره ای آب و اسید نیازی نداشته و باعث شده تا با تولید این نوع کاغذ هیچ گونه فاضلاب و مواد سمی تولید نشود و از آلودگی آبهای زیرزمینی و جاری جلوگیری می شود.

فواید تولید کاغذ از سنگ، stone paper

  • تولید کاغذ از سنگ به دلیل تجزیه پذیر بودن قابل بازیافت بوده و هیچ زباله ای تولید نمی شود و بعد از بازیافت می توان در بعضی از صنایع از آنها استفاده نمود.

ویژگی کاغذ تولید شده از سنگ

کاغذ تولید شده از سنگ ویژگی های خاصی داشته که باعث شده تا مورد استقبال بسیاری از مصرف کنندگان قرار بگیرد.
این نوع کاغذ بافتی ضد آب و روغن داشته و در برابر حرارت، آسیب حشرات و جوندگان، نیروهای کششی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.
کاغذ سنگ سطحی نرم و یکنواخت دارد به همین دلیل کارهای چاپی روی این کاغذ زیبایی بی نظیری دارد.

ویژگی کاغذ تولید شده از سنگ، stone paper

 

استفاده از کاغذ سنگ محدود به زمان خاصی نبوده و با استفاده و کار کردن با کاغذ سنگی دچار فرسایش نشده زیرا این کاغذ ماندگاری و طول عمر بالایی دارد.
به همین دلیل تولید کاغذ از سنگ با داشتن تمام این ویژگی ها به صرفه می باشد و می توان آن را جایگزین کاغذ های معمولی کرد.

بهره برداری از واحد تولید کاغذ از سنگ

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.