صادرات کاغذ سنگ ایران به کشورهای دیگر

صادرات کاغذ سنگ ایران به کشورهای دیگر

صادرات کاغذ سنگ ایران به کشورهای دیگر
در کشورهای اروپایی منابع سنگ آهک وجود نداشته و این کشور ها امکان تولید کاغذ سنگی را ندارند به همین دلیل صادرات کاغذ سنگ ایران به کشورهای دیگر انجام می شود.
کشور ایران می تواند با تولید و صادرات کاغذ سنگ تحولی عظیم در صنعت کاغذ سنگی ایجاد کرده و باعث شود تا ایران پیشرفت چشمگیری داشته باشد.
کاغذ سنگ های تولید شده در ایران از مواد اولیه خارجی استفاده ای نکرده و با استفاده از سنگ آهک ایرانی و مرغوب کاغذ سنگ تولید می شود.
به همین دلیل کاغذ سنگی های تولید شده در ایران کیفیت بسیار بالایی دارد و نسبت به کاغذ سنگی های تولید شده در کشورهای خارجی بسیار بهتر می باشد.

صادرات کاغذ سنگ به کشورهای همسایه

کشورهای همسایه مانند عراق با کمبود کاغذ مواجه هستند و کاغذ های تولید شده در کشورشان کیفیت پایینی دارند.
می توان با صادرات کاغذ سنگی مرغوب و با کارایی بالا علاوه بر تامین نیاز این کشورها به اقتصاد کشور نیز کمک کرد.
صادرات کاغذ سنگی به سایر کشورها تعداد مشتریان این محصول را افزایش داده و باعث شده تا مصرف کنندگان از این کاغذ ها رضایت کامل داشته و راضی باشند.

صادرات کاغذ سنگ به کشورهای همسایه

برای صادرات باید کاغذ سنگی های مورد نیاز را بسته بندی کرده و ارسال نمود که برای بسته بندی باید افراد متخصص اینکار را انجام داده تا به کاغذ سنگی ها هیچ آسیبی وارد نشود.
صادرات کاغذ سنگی مورد استقبال بسیاری از کشورها قرار گرفته و به دلیل ویژگی و مزیت های فراوانی که دارد مورد توجه کشورهای خارجی قرار گرفته است.

مزایای صادرات کاغذ سنگ

صادرات کاغذ سنگ به کشورهای خارجی مزایای فراوانی برای تولیدکنندگان به همراه داشته زیرا با فروش کاغذ سنگ به کشورهای دیگر باعث شده تا ارز به ایران وارد شده و از تولید کنندگان این محصول حمایت می شود.
در سطح خاورمیانه تنها تولید کننده کاغذ سنگ، کشور ایران است به همین دلیل می تواند کاغذ سنگ را در تمام کشورهای سطح خاورمیانه صادر کرد.
همچنین صادرات کاغذ سنگی موجب شده تا به میزان زیادی این کاغذ ها تولید شود که در نتیجه باید کارخانه های تولید کننده افزایش یابد و به همین علت افراد بیکار زیادی مشغول به کار شده و نرخ بیکاری در ایران کاهش زیادی پیدا می کند.

صادرات کاغذ سنگ در ضخامت مختلف

صادرات کاغذ سنگ در ضخامت های مختلف به کشورهای دیگر انجام می شود زیرا کاغذ سنگ در ابعاد و ضخامت های مختلف تولید شده و از انواع ضخامت های آن در صنایع گوناگون می توان استفاده کرد.
صادرات کاغذ سنگ به کشورهای حوزه خلیج فارس بسیار مفید بوده زیرا این کشورها از تولید کاغذ سنگ در ضخامت های مختلف محروم بوده و با مشکل کمبود کاغذ مواجه هستند.
کشورهای دیگر مشکل تهیه مواد اولیه برای تولید کاغذ سلولزی و کاغذ سنگی را داشته و دانش کافی برای تولید کاغذ سنگی را نیز ندارند و نمی توانند این نوع کاغذ را تولید کنند.

صادرات کاغذ سنگ در ضخامت مختلف

به همین دلیل صادرات کاغذ سنگ در ضخامت های مختلف می تواند برای کشورهای دیگر جایگزین کاغذ های سلولزی شده و نیاز آنها به انواع مقوا و کاغذ را برطرف نماید.
کاغذ سنگ در ضخامت های مختلف دارای ویژگی های بسیاری بوده و با کاغذ سلولزی تفاوت دارد زیرا کاغذ سنگی در برابر گرما و سرما، رطوبت و… مقاوم بوده و کاملا ضد آب می باشد.

صادرات کاغذ سنگ ایران به کشورهای دیگر

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.