نقش کاغذ سنگی در تولید جعبه دستمال کاغذی

نقش کاغذ سنگی در تولید جعبه دستمال کاغذی

نقش کاغذ سنگی در تولید جعبه دستمال کاغذی
کاغذ سنگی نقش بسیار مهمی در تولید جعبه دستمال کاغذی و صنایع بسته بندی دارد.
جعبه های دستمال کاغذی باید کاملا بهداشتی بوده و کاغذی که برای تولید آن استفاده می شود کاملا ضد آب و روغن باشد تا دستمال درون آن دچار آلودگی نشده و آسیبی به آن وارد نشود که کاغذ سنگی تمام این خصوصیات را دارد.
این نوع کاغذ برای تولید جعبه های دستمال کاغذی گزینه بسیار مناسبی بوده زیرا بافت نفوذ ناپذیر آنها مانع از ورود آلودگی ها به دستمال کاغذی های درون جعبه می شود.
همچنین این نوع جعبه ها باید ظاهری زیبا داشته باشد و به دلیل اینکه کارهای چاپی روی کاغذ سنگی بسیار زیبا و با کیفیت انجام می شود برای تولید آنها از کاغذ سنگی استفاده می شود.

کارخانه تولید کاغذ سنگی

کارخانه تولید کاغذ سنگی در کشور ایران به دلیل وجود منابع سنگ آهک که به صورت طبیعی وجود داشته و یک نعمت خدادای است راه اندازی شده زیرا کشورهای اروپایی از این نعمت محروم هستند.
برای تولید این نوع کاغذ از یک ماده معدنی به نام پودر کربنات کلسیم استفاده می شود.

کارخانه تولید کاغذ سنگی

کارخانه های تولید کننده کاغذ سنگی در ایران بسیار کم بوده و در حال حاضر در دو شهر یزد و تبریز راه اندازی شده و به بهره برداری رسیده است.
این کارخانه ها با استفاده از سنگ آهک توانستند کاغذ های مورد نیاز برای استفاده های مختلف را تولید نمایند.
کارخانه های تولید کاغذ سنگی می توانند از معادن موجود در کشور استفاده کرده و کاغذ سنگی را در مقادیر بسیار زیاد تولید نمایند تا ایران ناچار به واردات بی رویه کاغذ از کشورهای دیگر نباشد.

ماشین آلات برای تولید کاغذ سنگی

برای تولید کاغذ سنگی به تجهیزات و ماشین آلاتی نیاز است تا بتوان بدون استفاده از چوب درختان و قطره ای آب کاغذی را با کارایی و کیفیت بالا تولید کرد.
این ماشین آلات از انرژی الکتریکی استفاده کرده و نسبت به ماشین آلاتی که برای تولید کاغذ های معمولی استفاده می شود انرژی بسیار کمتری را مصرف می کنند.
این ماشین آلات از کشورهای تولید کنند آن وارد ایران شده و برای راه اندازی خط تولید به کار گرفته می شود.
دستگاه و ماشین آلات، سنگ آهک را با استفاده از فرایند خاصی به پودر کربنات کلسیم تبدیل کرده و با استفاده از مواد دیگر کاغذ سنگی را تولید می نماید.

تولید لیبل کاغذ سنگی

برای تولید لیبل یا برچسب از کاغذ سنگی استفاده می شود زیرا این نوع کاغذ مزایای فراوانی نسبت به کاغذ های دیگر که برای تولید لیبل به کار می رود داشته و دارای چسبندگی بسیار بالایی می باشد.
لیبل های کاغذ سنگی نیازی به خدمات بعد از چاپ نداشته و با زمان و هزینه بسیار کمی عملیات چاپ روی آنها انجام می شود.

تولید لیبل کاغذ سنگی

کار کردن با این لیبل ها بسیار راحت و آسان بوده و نسبت به لیبل های تولید شده با پلاستیک و کاغذهای دیگر از کارایی بالاتری برخوردار می باشد.
لیبل ها در سه نوع رولی، تحریری و پشت چسبدار برای بسیاری از صنایع استفاده می شود.
لیبل های رولی نسبت به دو نوع دیگر قیمت پایین تری دارد و لیبل های تحریری برای نوشتن با کلیه ابزارهای نگارش مورد استفاده قرار گرفته و متن نوشته شده روی آنها پاک نشده و کاملا ضد آب می باشد.
از لیبل های چسبدار برای برچسب روی بطری های نوشیدنی استفاده شده که اگر آنها را در یخچال های مخصوص حمل و نقل قرار دهند هیچ آسیبی به آنها وارد نمی شود.

نقش کاغذ سنگی در تولید جعبه دستمال کاغذی

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.