واردات کاغذ تولید شده از سنگ آهک

واردات کاغذ تولید شده از سنگ آهک

واردات کاغذ تولید شده از سنگ آهک
واردات کاغذ تولید شده از سنگ آهک از کشور تایوان انجام می شود.
با استفاده از سنگ آهک موجود در همان کشور و ماشین آلات خریداری شده از آمریکا کاغذ سنگی به صورت رول و شیت شده تولید می شود.
کاغذ تولید شده در کشور تایوان به دلیل ویژگی هایی که دارد در بازارهای ایرانی وجود داشته و توسط شرکت های وارد کننده به ایران وارد شده و به فروش می رسد.
این نوع کاغذ کیفیت بسیار بالایی دارد و در برابر نیروهای کششی مقاوم بوده و کاملا ضد آب می باشد.
کاغد تولید شده در تایوان بافت یک طرفه دارد که بافت روی آن نرم و پشت آن زبر می باشد و کار چاپی تنها بر روی قسمت نرم آن انجام می شود.
در صورتی که کاغذ های تولید شده در ایران بافتی دو رو داشته که هر دو طرف آن نرم بوده و کار چاپی بسیار زیبا و بی نظیر بر روی آن انجام می شود.

تفاوت کاغذ سنگ ایرانی با وارداتی

کاغذ سنگ تولید شده در ایران با استفاده از دانش و تخصص دانشمندان ایرانی و بعد از بسیاری تحقیق بدست آمده و با روشی کاملا متفاوت از کاغذ سنگ های وارداتی تولید می شود.
کاغذ سنگ ایرانی دارای کیفیت بالایی بوده و می تواند با کاغذ های وارداتی رقابت کرده و از آنها بهتر باشد زیرا مهمترین ماده برای تولید کاغذ، سنگ آهک مرغوب بوده و ایران غنی از این منابع می باشد.

تفاوت کاغذ سنگ ایرانی با وارداتی

کاغذ های تولید شده در کشورهای دیگر اگر در آب و یخ غوطه ور شوند امکان سایش و آسیب خیلی کمی در آنها وجود داشته و چاپ روی آنها پاک می شود اما کاغذ سنگ ایرانی کاملا ضدآب بوده و در صد جذب آب در آنها صفر می باشد و اگر بر روی کاغذسنگی کار چاپی انجام شده باشد به هیچ عنوان پاک نمی شود.
کاغذ سنگ ایرانی به دلیل ویژگی هایی که دارد علاوه بر اینکه می توان آنها را جایگزین کاغذ های معمولی کرد از واردات کاغذ سنگ به ایران نیز جلوگیری می نماید.

واردات کاغذ دیواری

برای تولید کاغذ دیواری باید هزینه زیادی را مصرف کرد که قسمتی از این هزینه ها مربوط به واردات آن می باشد.
در تولید کاغذ دیواری با کاغذ های سلولزی باید هزینه هایی در بخش های مختلف استفاده شود تا مقاومت این نوع کاغذ را بالابرد در صورتی که با استفاده از کاغذ سنگ هزینه بسیار کمی برای تولید کاغذ دیواری مصرف شده و برای مقاوم کردن آن هیچ نیازی به صرف هزینه و انجام خدمات در قسمت های مختلف تولید آن وجود ندارد زیرا کاغذ سنگی از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.
کاغذ سنگی برای تولید کاغذ دیواری مناسب بوده و نیازی به واردات کاغذ سنگ وجود ندارد زیرا کاغذ سنگی های تولید شده در ایران بسیار باکیفیت بوده و تمام ویژگی ها و خصوصیات لازم برای ساخت کاغذ دیواری را دارد.

راه اندازی کارخانه تولید کاغذ سنگ

با راه اندازی کارخانه تولید کاغذ از سنگ دیگر نیازی به واردات کاغذ سنگ نبوده و با تولید آن می توان نیازهای کشور ایران به کاغذ و مقوا را تامین کرد.
کارخانه های تولید کاغذ سنگی می توانند بدون هیچ گونه نگرانی کاغذ سنگ را در مقادیر فراوان تولید کنند و با استفاده از معادن بسیار زیاد سنگ آهک موجود در ایران هیچ زمانی با کمبود آن مواجه نمی شوند.

راه اندازی کارخانه تولید کاغذ سنگ

کارخانه کاغذ های سلولزی به دلیل استفاده از چوب درختان برای تولید کاغذ محدود هستند زیرا باید بسیاری از جنگل ها را نابود کرده و از چوب درختان برای تولید کاغذ استفاده نمایند.
بنابراین تولید کاغذ از سنگ برای ایران موثر بوده و حتی با صادرات کاغذ سنگ به کشورهای دوست و همسایه می توان باعث ثروتمندتر شدن کشور شد.

واردات کاغذ تولید شده از سنگ آهک

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.