خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد

خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد

خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد
با راه اندازی خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد این نمونه کاغذ با کیفیت بالایی تولید شده و نیاز بازارهای داخلی و خارجی به نوعی تامین می شود از همین رو کاغذ سنگی یکی از بهترین محصولات در جهان می باشد.

کاربرد کاغذ از سنگ آهک در صنعت

کاغذ از سنگ آهک در صنعت های مختلفی کاربردهای فراوانی دارد و افرادی که به تولید این محصول تمایل دارند می توانند طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ آهک را بررسی کرده و در این حوزه به پیشرفت های زیادی دست پیدا کنند.
در کارخانه های تولید کننده کاغذ از سنگ آهک از ماشین آلات خارجی استفاده می شد یعنی این تجهیزات از کشورهای دیگر به ایران وارد می شد که هزینه های زیادی را به دنبال داشت.
اما امروزه در ایران متخصصین حرفه ای با پشتکار و پیشرفت های زیادی که در این حوزه داشتند توانستند بخشی از این تجهیزات را در ایران تولید نمایند.

کاربرد کاغذ از سنگ آهک در صنعت

لازم بذکر می باشد از نظر اقتصادی تولید ماشین آلات در ایران مقرون بصرفه نمی باشد و بهتر است ماشین آلات را از کشورهای دیگر وارد کرد.
با بهره برداری از ماشین آلات مدرن می توان کاغذ سنگی را در اندازه و سایزهای مختلفی تولید کرده و در صنایع مختلف از این نوع کاغذ استفاده کرد.
از ضخامت های مختلف کاغذ سنگی در صنعت چاپ، کارتن سازی، بسته بندی و… استفاده می شود زیرا کاغذ یکی از اصلی ترین مواد برای صنایع متعدد می باشد.

قیمت خرید کاغذ سنگی نسبت به کاغذ معمولی

برای برآورد قیمت خرید کاغذ سنگی نسبت به کاغذ معمولی باید گفت این نمونه از کاغذ به دلیل هزینه های زیادی که برای تولید صرف می شود دارای قیمت های بالاتری نسبت به کاغذهای سلولزی می باشد.
از همین رو می توان به سایت های مرجع فروش مراجعه کرده و بروزترین لیست قیمت را مشاهده نمود.
برای آگاهی از مراحل تولید کاغذ سنگی در ادامه در این راستا توضیحاتی مختصر بیان می شود.
گفتنی است برای تولید کاغذ سنگی نمی توان از همان تجهیزاتی که برای کاغذ معمولی استفاده می شود استفاده کرد.
طبیعتا در تولید این دو نوع کاغذ تفاوت های زیادی وجود دارد زیرا در تولید کاغذ سنگی از چوب درختان، آب و… استفاده ای نمی شود و از ماشین آلاتی که این ویژگی ها را دارد تا خمیر کاغذ بدست بیاید هیچگونه استفاده نمی شود.
در تولید کاغذ سنگی باید ابتدا پودر کربنات کلسیم را از سنگ آهک استخراج کرده و با ترکیب این مواد با پلی اتیلن می توان کاغذ سنگی را تهیه کرد.
سنگ آهک های جمع آوری شده با کامیون بزرگی به درون کارخانه های تولید کاغذ سنگی وارد شده و در انبار آن نگهداری می شود.
یک نوع ماشین آلاتی در این کارخانه ها وجود دارد که خرده سنگ های آهک را در آن میریزند تا بتوانند طی مراحلی پودر کرنبات کلسیم میکرونیزه شده را استخراج نمایند.
بنابراین می توان نتیجه گرفت با بررسی تفاوت روش ساخت و تولید کاغذ سنگی و کاغذ معمولی نمی توان قیمت ثابتی را برای این دو محصول بیان کرد.

استفاده از کاغذ سنگی در چاپخانه ها

از کاغذ سنگی در چاپخانه ها استفاده های فراوانی می شود زیرا این نوع کاغذ کاربردهای مفیدی در این صنعت دارد.
از جمله مزیت های کاغذ سنگی در صنعت چاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاغذ سنگی با ماشین های چاپ افست سازگار می باشد.
  • کاغذ سنگی با مرکب ها و حلال های چاپ افست سازگاری دارد.
  • مرکب بلافاصله پس از چاپ بر روی این کاغذ خشک می شود.
  • کاغذ سنگی نسبت به دمای محیط تاثیرپذیری ندارد.استفاده از کاغذ سنگی در چاپخانه ها
    از کاغذ سنگی در صنعت چاپ برای چاپ کتاب، ساک تبلیغاتی، تگ های لباس، بروشور ها و برچسب های تبلیغاتی، تولید جعبه بسته بندی خصوصا جعبه های بسته بندی مواد غذایی، تولید ظروف یک بار مصرف و پک های غذایی، تولید کاغذ کادو و جعبه های کادویی مناسب بوده و کاربرد بالایی دارد.
    تمامی این موارد موجب شده تا در برخی از شهرهای ایران تاسیس کارخانه تولید کاغذ از سنگ انجام شود.
خط تولید کاغذ از سنگ آهک در یزد

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.