نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ در ایران

نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ در ایران

نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ در ایران
در کشور ایران نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ راه اندازی شده و به بهره برداری رسیده است از همین رو می توان بهترین نمونه های کاغذ سنگی را از بازارهای داخلی ایران خریداری کرد.

فروش عمده کاغذ سنگی با قیمت مناسب

انواع کاغذ سنگی در بازار با قیمت مناسب به صورت عمده عرضه شده و به فروش می رسد.
همچنین برای اطلاع از قیمت کاغذ سنگی یزد می توان به سایت های اینترنتی مراجعه کرده و با کسب اطلاعات این نمونه از محصول را خریداری کرد.
مراکز فروش کاغذ سنگی نمایندگی های فعال را برای فروش در سراسر کشور اخذ می نماید تا این نمونه از کاغذ به تمامی صنایع وابسته به کاغذ را عرضه نمایند.

فروش عمده کاغذ سنگی با قیمت مناسب

در شهرهای مختلف ایران مراکز فروش زیادی واقع شده است که می توان به صورت عمده و جزئی کاغذ سنگی را خریداری کرد.
اما مهم است که از کدام مرکز خرید کاغذ سنگی را انجام داده زیرا نحوه بسته بندی و فروش این محصول نیاز به افراد متخصص و متعهد دارد.
کاغذ سنگی دارای ضخامت های مختلفی می باشد از همین رو فروشنده های برتر به مشتریان کمک می کنند تا متناسب با کسب و کار خود از کدام ضخامت کاغذ سنگی استفاده کنند.

مرکز اصلی تولید کاغذ از سنگ در کشور

در کشور ایران مرکز اصلی تولید کاغذ از سنگ وجود دارد که می توان به صورت مستقیم این کاغذ را خریداری کرد.
کشورهای متعددی وجود دارد که خواهان واردات کاغذ سنگی می باشند از همین رو شرکت های بازرگانی انواع کاغذ سنگی را بی واسطه از مراکز تولیدکننده خریداری کرده و صادرات آن را انجام می دهند.
برای شناخت بهتر کاغذ سنگی می توان گفت این کاغذ دارای گراماژ های مختلفی می باشد که کاربرد آن با توجه به نوع گراماژ متفاوت می باشد.
از جمله گراماژ کاغذ سنگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • گراماژهای نازک: از این نوع گراماژ کاغذ سنگی برای بسته بندی مواد غذایی مانند ظرف های یکبار مصرف استفاده می باشد و خرید این نوع از کاغذ و استفاده به جای نایلون و کیسه های پلاستیکی برای بسته بندی میوه و سبزی به حفظ و نگهداری محیط زیست کمک زیادی می کند.
 • گراماژ متوسط: از این گراماژ کاغذ سنگی در صنعت برای تولید بروشورها و کتاب های نفیس، ساک دستی، کاغذ دیواری و انواع پوسترها استفاده می شود.
 • گراماژ ضخیم: از این گراماژ کاغذ سنگی در تولید مقوا، جعبه های محکم و کارت های اعتباری می توان استفاده کرد.
  همچنین گفتنی است از گراماژهای مختلف کاغذ سنگی برای تولید لیبل های چسبدار نیز می توان استفاده کرد و به دلیل مقاومت بالای کاغذ سنگی برای تولید کیسه بسته بندی سیمان نیز می توان از این نوع کاغذ استفاده نمود.

هزینه تاسیس خط تولید کاغذ از سنگ

برای برآورد هزینه تاسیس خط تولید کاغذ از سنگ می توان از افراد باتجربه و کارشناسان مجرب در این حوزه مشورت های لازم را دریافت کرد.
کاغذ سنگی یکی از انواع کاغذهایی است که در کنار مزیت های بیشماری که دارد دارای معایب نیز می باشد.

هزینه تاسیس خط تولید کاغذ از سنگ

از جمله معایب کاغذ سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاغذ سنگی در دمای بالا شکل و حالت خود را از دست می دهد.
 • این کاغذ در برابر اشعه یو وی آسیب پذیر است از همین رو در زمان چاپ با دستگاه هایی که حرارت زیاد دارند یا از اشعه یو وی استفاده می کنند نمی توان از کاغذ سنگی استفاده کرد.
 • کاغذ سنگی ضد آب است یعنی آب را جذب نمی کند زیرا کاملا نفوذ ناپذیر است به همین دلیل در تولید دستمال کاغذی نمی توان از این نوع کاغذ استفاده کرد.
  لازم به ذکر است این چند عیب از کاغذ سنگی بسیار ناچیز بوده و از طرف دیگر از برتری های کاغذ سنگی می باشد.
  زیرا عدم تحمل گرمای بالا در کاغذ سنگی موجب تجزیه پذیر بودن این کاغذ در طبیعت شده است و جذب آب نیز در صنعت بسته بندی بدون نیاز به خدمات بعد از چاپ برای تولید انواع کتاب مورد استفاده قرار می گیرد و موجب ماندگاری بیشتر آن می شود.
نخستین کارخانه تولید کاغذ از سنگ در ایران

همچنین ببینید

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم

طرح توجیهی خط تولید کاغذ از سنگ کربنات کلسیم برای آگاهی از طرح توجیهی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.